Menu Zavřeno

Startuje 41. ročník Zlatého kahanu

Zápasem MFK Karviná – Górnik Zabrze dnes startuje 41. ročník prestižního dorosteneckého turnaje ZLATÝ KAHAN. Navzdory potížím způsobeným platnými hygienickými opatřeními se Baníku podařilo zajistit kvalitní obsazení. Turnaje se vedle domácího klubu zúčastní také Górnik Zabrze, CZ Bělehrad a MFK Karviná.

Již jednačtyřicátý ročník prestižního dorostoneckého turnaje Zlatý kahan startuje v úterý. Koronavirové opatření nakonec zamezilo účast slovenským týmům, nicméně i tak je opět obsazení výborné. Kromě domácího Baníku a Karviné se turnaje zúčastní polský mistr Górnik Zabrze a srbský velkoklub Crvena Zvezda Bělehrad, na jejichž účasti se hodně podílel Nemanja Kuzmanovič.

Letošní Kahan, jenž je jako obvykle určen mládežnické kategorii U19, se bude hrát na čtyřech hracích plochách, domácí Baník se postupně představí v Koblově, v areálu Vista a v Havířově. Hrát se bude i v Markvartovicích, kde dnes v 17 hodin turnaj zápasem Karviná – Górnik Zabrze začne.

Patronem turnaje je Ivo Staš, který byl jako hráč u toho, když dorostenci Baníku v roce 1981 premiérový ročník turnaje vyhráli.

Jsem velmi potěšen, že mohu být patronem již 41. ročníku Zlatého Kahanu.Je neuvěřitelné, jak rychle ten čas letí. V roce 1981 jsem ve svých šestnácti letech vyhrál první ročník Zlatého Kahanu, a jak jinak než v dresu Baníku. Od té doby navštívily tento slavný turnaj top týmy z celé Evropy. I letos se pořadatelům, Akademii FC Baník Ostrava, i přes nepříznivou situaci, podařilo uspořádat kvalitně obsazený turnaj. Osobně se nejvíce těším na zápasy Baník – Górnik Zabrze či Baník – FK Crvena Zvezda. Jelikož se jedná o turnaj nejstarší kategorie dorostu, jsem přesvědčen, že zde uvidíme budoucí ligové hráče., svěřil se Ivo Staš, patron letošního ročníku.

Po dobu šesti dnů počínaje úterkem bude denně k vidění po jednom zápase, přičemž turnaj zavítá hned na 4 místa. Kromě sportovního centra na Vistě se dvě utkání odehrají i v Markvartovicích, po jednom v Koblově a Havířově, kde v neděli proběhne i zakončení 41. ročníku Zlatého kahanu.

Program turnaje:

20.7. Markvartovice: 17:00 – MFK Karviná – Górnik Zabrze

21.7. Koblov: 17:00 – FC Baník Ostrava – Górnik Zabrze

22.7. Vista: 17:00 – CZ Bělehrad – Górnik Zabrze

23.7. Vista:¨17:00 – MFK Karviná – FC Baník Ostrava

24.7. Markvartovice: 10:00 – CZ Bělehrad – MFK Karviná

25.7. Havířov: 10:00 – FC Baník Ostrava – CZ BělehradDalší články