Menu Zavřeno

Baník vítězem Zlatého Kahanu!

Vítězem 43. ročníku turnaje Zlatý Kahan se stal Baník Ostrava! Devatenáctka Baníku poté, kdy se stala vítězem základní skupiny “A”, triumfovala i ve finále turnaje, v němž porazila ukrajinský Ruch Lvov 1:0!

Skvělý úspěch akademie Baníku! Dorostenci FCB si nejdříve v základní skupině poradili s oběma silnými soupeři. Nejdřív porazili Slovan Bratislava 4:2, a pak zdolali West Bromwich Albion 3:1! Tato dvě vítězství katapultovala Baník do finále proti Ruchu Lvov, který ve své základní skupině zdolal Górnik Zabrze i dorostence Zlína shodně 3:2.

Dramatické finále rozhodl proměněnou penaltou Sebastian Diviš. V 60. minutě poslal gólmana Ruchu k jeho pravé tyči, míč k levé a Baník získal rozhodující náskok. Soupeř už na vyrovnání neměl sílu, a tak se z triumfu na skvěle obsazeném Kahanu radoval Baník!

“Blaho přeji klukům i realizačnímu týmu! Je to skvělý úspěch celé Akademie Baníku Ostrava, která si navíc zaslouží poděkování za perfektní organizaci celého turnaje,” ocenil výsledek baníkovské devatenáctky sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško.

Cenu za třetí místo si z Ostravy odváží Górník Zabrze, který po penaltovém rozstřelu zdolal Slovan Bratislava 3:2.Další články